Potisk skla a porcelánu

a380mK potisku skla a porcelánu používáme nejčastěji metodu nízkoteplotních vypalovacích obtisků.

Tyto obtisky se tisknou nejprve na voskový papír sítotiskem všechny barvy po sobě, pak přijde ochranný lak a nakonec dočasný přenašecí lak, který slouží jen k přenešení na potiskovaný materiál. Metodou vypalovacích obtisků lze potisknut všechny předměty, které vydrží teplotu výpalu 200oC po dobu 30minut. Výhodu je, že touto metodou dokážeme potisknout místa, která není jinak možná tampontiskem, nebo sítotiskem potisknout jako jsou dna skleniček a hrnků, hrbolaté povrchy, nebo třeba tisky pod uchem u hrnku. Nevýhodou je, že tato metoda nízkoteplotních vypalovacích obtisků není určená pro mytí v myčkách nádobí. Při aplikaci přidáváme přípravek, který zvyšuje odolnost, ale záleží na kvalitě podkladu, některé předměty vydržely desítky i stovky mytí v myčce, některé třeba jen pět mytí a protrepka2o zákazníky upozorňujeme, že tato metoda je vhodná pro reklamní účely, nebo na předměty, které se nedávají do myček nádobí. K výpalu používáme pec s přímým měřením teplotyvypalovaného materiálu a s řízenou křivkou výpalu.

Další výhodou je, že si u nás zákazník může objednat jen výrobu vypalovacích obtisků a jejich aplikaci zvládne sám v domácích podmínkách, včetně výpalu, na který stačí obyčejná trouba.

Další možností potisku skla a porcelánu je potisk tamontiskem za použití dvousložkových barev a ideálně s následnou fixací výpalem, v případě rovných předmětů je možné použít i sítotisk.

Potiskneme Vám:

  • skleničky, sklo a skleněné výrobky
  • porcelán a porcelánové výrobky
  • leštěný kov
  • nerezový kov

 

[Not a valid template]