Potisk textilu

Zabýváme se potiskem všech nejen textilních materiálů. Potiskujeme materiály od jednoho kusu až po vysoké náklady. Dotiskneme Vám loga a čísla na drezy, jména triko30a loga na montérky, potiskneme nejenom oděvy, ale i tašky, baťohy, čepice, ubrusy, vlajky atd. K potisku využíváme následující techniky:

Přímý potisk sítotiskem – jedná se o tisk, který se aplikuje přes síťovinu přímo na textilní materiál (trička, mikiny, kalhoty, kraťasy, bundy a pod.). Tisk se provádí na sítotiskovém karuselu, kde je také možné dosáhnout soutisku tiskových barev. Výhoda je okamžitý výsledek tisku a vysoká stálost tisku, která většinou překoná životnost textilu. Nevýhoda je delší příprava tisku a finanční náročnost na nízkonákladové dotisky, kdy se musí vše připravit znovu, jako když se tiskla první zakázka.

Sítotiskový termotransfer – jedná se o tisk za použití stejných barev jako u přímého potisku s tím rozdílem, že se grafika tiskne zrcadlovitě na transferový papír a jako triko4poslední vrstva se tiskne buď lepidlo, nebo dochází zaprášení sypkým lepidlem, které pak zaručuje soudržnost s textilním materiálem. Výhoda je, že je možné tisky aplikovat postupně, tzn. že si grafiku natiskneme do zásoby a aplikujeme jí třeba na jeden kus, vždy podle požadavku zákazníka. Nevýhodou je nižší stálost, než je u přímého potisku.

InkTransfer – jedná se o tiskárnu, která tiskne speciálními inkousty na transferovanou fólii, poslední vrstva je bílá, na kterou se nanáší práškové transferové lepidlo. Dále dochází k fixaci v infračerveném tunelu a pak k přenosu na textil a následné fixaci v tlakovém lisu, stejně jako u sítotiskového transferu. Výhoda této technologie spočívá v nízkonákladové produkci a to od jednoho kusu. Další výhodou je vysoké rozlišení tisku a tak je tato technologie vhodná i pro fotografie.

Sublimační tisky – používají se na bílé a světlé materiály, které obsahují alespoň 60% polyesteru. Obdobně jako u sítotiskového transferu se tiskne na transferový papír, ale za použití speciálních inkoustů a následně dochází v tepelném lisu k přenosu a zároveň k fixaci grafiky do materiálu. Výhoda jsou tisky od jednoho kusu a vysoká stálost grafiky, nevýhoda je použití je  na světlé materiály.

Digitální tisky OKI – jedná se o tisk grafiky na přenosový papír za pomocí speciální laserové tiskárny s bílým tonerem. Tato technologie je především určená na „dárková“ trika, je vhodná na nízké náklady, ale je možné za pomoci této technologie provádět i vysoké náklady. Výhoda je v tisku od jednoho kusu, zvládne tisknout i drobný text a tisky fotografií v digitální kvalitě, včetně ořezu. Nevýhodou je trochu „plechový“ tisk, není tak příjemný na omak jako jsou třeba vodou ředitelné barvy, nebo plastizoly a tisk je trochu tvrdší.triko27

Flokovací fólie – je plotrem vyřezaná fólie a následně teplem a tlakem fixovaná na materiál. Výhoda je výroba od jednoho kusu, příjemené na omak a vysoká stálost, nevýhoda malých detailů, flokovací fólií se nedají dělat malé texty a jemné tvary. Dodáváme i flokovací fólie, které se potisknou v injetovém plotru a následně aplikují.

Potiskmene Vám vaše vlastní materiály, nebo Vám dodáme textil dle Vašich požadavků, více v sekci NAŠE e-shopy.

 

[Not a valid template]